Telefonliste

 

Viktige Telefonnr


ADVOKATER:

Fuenigrola: Erik Norling 952461177

952460454


HYDRO FLOW - Rent vann- bedre helse

Unngå kalkavleiring  i varmtvannsbeholderen
Pure Water with filter from British Birkenfeld
Kontakt Eirik J. Petterson på 952 46 60 77 eller
mobil 675 62 23 12 og få et tilbud.-


ALARMER:

Torreblanca: Alarma Universal s.a. 90230151024

24 timers vaktsentral


AMBASSADER:

Madrid: Den norske ambassade 913103116

Madrid: Den svenske ambassade 917022000


AMBULANSE:

Redningstjeneste (Ø. hj.) 112

Sjøredningstjeneste 900202202


Mijas: 952460909

Mijas: Røde Kors bil 952471200

Fuengirola: Røde Kors bil 952465454



BANKER:

Fuengirola: SOLBANK v/Merca sentro 952479200

NOR Luxemburg Øyvind/Ove 352454954

Jyske bank Gibraltar 35072782


BRANNVESENET:

Nødnummer 112

Fuengirola 080/112/

952461046

Mijas 952461046

Benalmadena, øyeblikkelig hjelp 952443545

Torremolinos 952383939

Malaga 952306060

Velez Malaga 952500529

Marbella 952461046

Estepona 952804483

San Pedro 952783838


BRILLER:

Fuengirola: Dan Optica 952583910

Fuengirola: UNI OPTICA 952199245


BUTIKKER MED SKANDINAVISK MAT:

Fuengirola: Casa Nordica 952199148

Centro Idea 952583852


FLYINFORMASJON:

Malaga flyplass, Sentralbordet 952048484

Ankomst 952048838

Tapte saker 952231620


FORBUND OG FORENINGER:

Fuengirola: Norsk forening 952580950

Nerja: Norsk forening,president 952525012

Fuengirola: Club Nordico,605556906

Fuengirola: Spansk-Nordiska Selskapet,

Las Rampas 952474750


FORSIKRING:

Fuengirola: Europeiske 952443440

Fuengirola: Kaas Kirkemann, Centro Idea 952478383


FYSIOTERAPEUT:

Fuengirola: Rolf Martinsen (norsk) 952476504


KIRKENE:

Sjømannskirken, Campanario 952939800

Den svenske kirke 952475076

Den danske kirke 952587481

Turistkirken 952460261

Andre kirker og gudstjenester, se

bakerst i SUR. engelsk/spansk



KOMMUNER:

Malaga 952135000

Marbella 952761100

Fuengirola 952589300

Torremolinos 952379400

Almunecar 952838600

Estepona 952801100



KONSULATER:

Norsk, Ellen Munch, Los Boliches 952667955

Avda. de los Boliches. 60. Edificio Rosenkrantz
29640 Fuengirola
Svensk 952604383

Dansk 952448450

Finsk 952212435

Islansk 952661200


LEGER:

Fuengirola: Jens Næsgaard, Los Boliches952460040/

608651252

Fuengirola: Akbar, Los Boliches 952460040

Pernille Knutzon, sunnhetsklinikk 696543485

Penti Raaste , smertebehandling 952475290

Fuengirola: Nattens engler, 24 timer 952461414


LUFTAMBULANSE:

Fuengirola:Helicopteros Sanitarios 952811818


LÅSESMED:

Fuengirola: Ferrera, (snakker dansknorsk) 952580512/

24 timer 628738290


POLITIET:

Nødnummer 112

Politistasjoner: Fuengirola 952473200

Torremolinos 952389999

Malaga 952046200

Marbella 952820098

Estepona 952803600


REDNINGSTJENESTEN

Nødnummer 112


REISEBYRÅER:

Ruta Solar 952479954


REPARASJONER:

Kjøleskap,952581735


Vaskemaskin, spansk 952580850


Varmtvannsbereder, spansk 952581735



RESTAURANTER:

Fuengirola: Lucia 952582738

Fuengirola: Regina 952581079


SATELITT-TV:

Hansi (norsk) 661910740


SKOLER:

Benalmadena:Den norske skolen 952464313/

fax 952469427

Fuengirola: Den svenske skolen 952475076



SYKEHUS:

Carlos Haya hospital 951030100

Costa del Sol hospital 952862748

Salus Pueblo Lucia 900444999

Santa Elene, privat sykehus 952386266

San Antonio?????



TANNLEGER:


Vår samarbeidspartner Tannlegeklinikken

Clinica Dental COSTA DEL SOL

Tlf.: 952665499 - Akutthjelp: 622884098

Nær Den Norske Forening i Fuengorola, Spania

www.clinicadentalcostadelsol.com



Clinica Dental Noruega: Catharina Hvid - Hansen
Telefon: 952476880
Av. Clemente Diaz Ruiz 4. Edf. Tres Coronas.
100 meterfra togstasjonen i Fuengirola, bak Solbank.



TAXI:

Fuengirola 952471000

Malaga 952327950

Mijas Costa 952478288

Torremolinos 952380600

Benalmadena 952441545

Marbella 952822249

Nerja 952520537



TELEFONOPPLYSNING:

Innen Spania 11818

Utenfor Spania 11825



TOGINFORMASJON:

Malaga:Renfe 952310140

Malaga: Renfe billetter 952213222



TOLK/OVERSETTERE:

Armando Arias 618830045

Berit Waage 952465593

Sissel 696280152


TURISTINFORMASJON:

Malaga 952213445

Benalmadena 952442494

Torremolinos 952379512

Fuengirola 952467625

Marbella 952771442

Mijas: (Anna, dansk) 647799424




VARME/AIRCONDITION OG VANNRENSING:

Dancon 952465455

Jøtul v/Rolf 952466996/

650459920


Hydro FLOW - Unngå kalk i varmtvannsbeholderen
Pure Water with filter from British Birkenfeld
Kontakt Eirik J. Petterson på 952 46 60 77 eller
mobil 675 62 23 12